Lunární kalendář

23. února 2008 v 14:11 | °° LilushQa °° |  ...Mystery...
Tajemná síla Měsíce Odpradávna se mu přisuzuje magická moc. Říká se, že otvírá brány našeho nevědomí a probouzí v nás naše nejskrytější a nejtemnější stránky. Co se s námi vlastně děje (a to nejen v noci) od úplňku k úplňku?

Ubývající Měsíc

Fáze od úplňku k novoluní,
Měsíc se zmenšuje (do tvaru písmene C = couvá)

PSYCHIKA: Celkové uvolnění (jako výdech). Budete mít potřebu zbavit se nepotřebných a nadbytečných věcí (a to nejen ve skříni). Je to doba vhodná k zamyšlení, hodnocení a taky sebehodnocení. Budete cítit, potřebu větší zátěže a vydávání energie, která se ale rychle dokáže znovuobnovit (jako se cyklicky obnovuje příroda).
Pozor! Dva dny před novoluním přijde ale napětí, potřeba (sebe)destrukce, nesoustředěnost (strach z novoluní - temné oblohy).

TĚLO: Bude potřebovat větší zátěž než obvykle, doporučují se dynamické sporty, cvičení navíc bude mít větší efekt než obvykle. Kdo bude držet dietu, rychleji také zhubne (často stačí jen jíst o trochu méně). Tělo se v tomto období nejlépe zbavuje jedů, je proto dobré víc pít neperlivé vody a různé pročišťovací a bylinkové čaje.
Doporučení: Pracujte na tom čeho se chcete zbavit (akné, bradavice) nebo co chcete, aby dlouho vydrželo (stříhání vlasů, aby rostli pomaleji). Je to dobrá doba i pro chirurgické zásahy - rychle se hojí a netvoří se hluboké jizvy.

Novoluní

Temná obloha, bez měsíce

PSYCHIKA: Temná obloha vyvolává úzkost, možnost depresí a úzkostných stavů. Může se odkrýt všechno temné uvnitř člověka (sebedestruktiní sklony). Pokud je ale překonáte, oceníte nov, jako jedno z nejkreativnějších období (ideální pro umělce).
Doporučení: Doba vhodná k meditaci nebo přemýšlení o budoucnosti, zkuste se zamyslet na svým životem, máte šanci změnit spoustu věcí.

TĚLO: Nepřetěžujte jej, snažte se spíš zklidnit. Ze sportů jsou ideální protahovací cvičení a především jóga. Doba vhodná ke krátkodobé očistné kůře - jednodennímu půstu, kdy celý den pijete místo jídla ovocné a zeleninové šťávy. Tělo se dokonale pročistí a psychika tím zklidní.
Doporučení: Chcete-li přestat kouřit nebo se zbavit dalších zlozvyků, začněte za novoluní. Máte větší šanci na úspěch.

Přibývající měsíc

Fáze od novoluní do úplňku
Měsíc se na nebi zase objevuje a zvětšuje (dorůstá = nabývá tvaru písmene D)

PSYCHIKA: Čeká vás příliv energie, optimismu (jako nádech). Bude se vám zkrátka všechno dařit. Je to doba celkového zotavování, růstu sil. Budete schopni nevídané ohleduplnosti a empatie i do úplně cizích lidí. Naplánujte si důležitá jednání, daří se uzavírat smlouvy. Aktivujte své zatím dřímající nápady. Zorganizujte výlety nebo úklid domu, bude se vám dařit.
Doporučení: Pokud už dlouho hledáte ztracené telefonní číslo nebo doufáte, že potkáte někoho, jehož adresu jste ztratili, zkuste to znovu v tomto období.

TĚLO: Váš organismus lépe přijímá důležité vitamíny a minerály. Je to tedy dobrá doba pro jeho posílení. Stejně tak ale potraviny mají pro vás více využitelné energie, to znamená, že snadněji přibydete na váze. Při sportu pak rychleji narůstá svalová hmota.
Doporučení: Jezte méně kalorická jídla a nejpozději do 18. hodiny. Pokud neplánujete soutěž v kulturistice, vyměňte posilovací stroje například za dance aerobik. Zvyšte příjem tekutin. Dělejte všechno, co by mělo mít dlouhodobý efekt - opalujte se, stříhejte vlasy, aby rychleji rostly...

Úplněk

Jasná fáze, kdy je měsíc vidět celý

PSYCHIKA: Na psychiku má obrovský vliv. Počítejte s tím že vy i lidé ve vašem okolí se můžete chovat velmi neklidně, často zkrátka nerozumně. Zvyšuje se nervozita (zveličujeme problémy), v noci se špatně spí (možnost náměsíčnosti), vynořují se úzkosti a zapomenutá přání, také pocity opuštěnosti a nespravedlnosti z minula. Může se znovu objevit vše, co nemáte zpracované, co jste dopusud potlačovali. Znovu se objeví touhy a přestavy, k jejichž uskutečnění jste dosud nenašli odvahu.
Doporučení: Zásadní rozhodnutí určitě odložte na jiný den a pokud se k vám někdo špatně zachoval, neberte si to k srdci, je to doba extrémů.

TĚLO: Už krátce před úplňkem začnete pociťovat větší únavu než jindy, můžete mít také problémy s trávením a různé psychosomatické potíže. V této fázi měsíce přeměňuje tělo na tuky téměř všechno. Nedoporučuje se ale zkoušet kila z těla vyhánět těžkým cvičením, spíš tím, co zklidní psychiku, například procházkou v přírodě.
Doporučení: Určitě to za úplňku nebude jednoduché, přesto zkuste jednodenní půst. Nastartuje vám organismus k hubnutí. Nebo alespoň jezte velmi lehce.
 


Anketa

V kolik chodíte spát ?

21:00
22:00
23:00

Komentáře

1 Jane Jane | 23. února 2008 v 20:09 | Reagovat

dost zajímavý článek, jen tak dál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama