Jemné vlasy

6. března 2008 v 18:31 | lili |  ...Beauty...
>> Důvodem, proč jemné vlasy nedrží a nepříjemně rychle ztrácejí objem, je fakt, že jsou asi o 1/4 tenčí než normální vlasy. Jelikož s těmito přírodními dispozicemi nic nenaděláte, musíte to dohnat zvláštní péčí.
>> Základem je střih vhodný právě pro tento problematický typ vlasů. Zapomeňte na dlouhé lokny, vypadaly by ještě slabší. Ideální je střední délka a stupňovité prostříhání, které usnadní údržbu účesu. Dříve se doporučovala také trvalá, ale ta vlasy narušuje a když odrůstá, nevypadá zrovna lákavě.
>> Velká kouzla naopak dokáže šikovné barvení. Současné trendy majitelkám jemných vlasů přejí - aktuální módní melíry a barevné pramínky dodají účesu mnohem nadýchanější a bohatší vzhled.
>> Velice důležitý je výběr správných přípravků. Pořizujte si zásadně řady pro zvětšení objemu, určené speciálně pro jemné vlasy. Na regeneraci používejte samostatný kondicionér, tzv. přípravky 2 v 1 nejsou v tomto případě nejvhodnější variantou.
>> Neposlušné vlasy nás svádí k používání těch nejsilnějších stylingových přípravků. Omyl. Dosáhnete jen toho, že zbytečně zatížené vlasy budou klesat ještě rychleji.
>> Abyste dosáhli vytouženého objemu, lehké tužicí přípravky nanášejte v přiměřeném množství od kořínků vlasů.
>> Výrobci kosmetiky myslí na všechno, na trhu jsou k dostání přípravky, po nichž vlasy zesílí - zpevňovače kořínků, keratinové zpevňovače vlasů a různé fluidy.
>> Při úpravě účesu nejlépe funguje fénování v předklonu přes hlavu, tím snadno dosáhnete nadýchaných vlasů. Snažte se snížit teplotu proudu vzduchu na minimum, aby vlasy netrpěly víc, než je nutné.
>> Nakonec účes zafixujte lakem. Jednotlivé prameny, zvlášť po straně hlavy, můžete při aplikaci nadzvednout, aby se lak dostal co nejblíže kořínkům a zpevňoval vlasy už odspodu.
>> Nezapomínejte, že slabé vlasy trpí nedostatkem vitaminů a minerálů v těle. Podporujte je proto zevnitř a dávejte si pravidelně kúru s vhodným preparátem pro výživu vlasů, nehtů a pleti. Prospívá např. i zobání ořechů či dýňových semínek.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama