Trocha grafologie

31. března 2008 v 21:07 | Lilunka |  ...Interests...
Sklon písma

Každý člověk má jiný sklon písma. Úhel, který svírají písmena s řádkem nám o studované osobnosti může mnohé napovědět.

Extrémní sklon písma dozadu
U tohoto jedince převažuje rozum nad city. Takový člověk je rozvážný, zdrženlivý, velmi sebekritický a nepochybně také ukázněný.

Sklon písma dozadu
Tento sklon písma ukazuje jistou plachost pisatele. Tento člověk má s největší pravděpodobností sklony k vyhýbavosti a zavírání očí nad skutečností.

Kolmý sklon písma
Tento sklon písma je typický pro vyrovnané a skromné osoby.

Sklon písma v úhlu 45 stupňů
K přednostem osoby s tímto sklonem písma patří silná vůle a rozhodnost, sklon písma ukazuje na člověka vitálního a energického.

Sklon písma v úhlu 60 stupňů
Člověk s tímto sklonem písma bývá mimořádně citlivý a sentimentální, nemá velkou vůli a bývá poněkud nedůvěřivý.

Sklon písma v ostrém úhlu
Ostrý úhel ukazuje na výstřední osobu, která občas holduje výstřelkům. Takový člověk bývá přecitlivělý, nemá schopnost jednat impulzivně a prokázat své schopnosti, a obvykle svého jednání později lituje.
Velikost písma

Velikost písma je základním ukazatelem schopnosti soustředění a citu pro detail.

Malé písmo
Malé písmo ukazuje na člověka, který miluje detaily a bez jakýchkoli obtíží se dokáže soustředit na daný problém. Takový člověk bývá obvykle dost opatrný.

Průměrná velikost písma
Průměrné písmo je typické pro zdrženlivou a vyrovnanou osobu.

Velké písmo
Osoba s velkým písmem touží po popularitě a má velké touhy i ambice. Takový člověk je obyčejně velkorysý a společenský, ale nemá mnoho smyslu pro detail.

Nepravidelné písmo
Neklid a citlivá povaha je typická pro majitele takovéhoto rukopisu. Takový člověk bývá workholikem a nezajímá se o společenský život.
Hranatost písma

Podle toho, jestli je písmo spíše hranaté či okrouhlé, lze usuzovat na temperament pisatele a jeho postoj k ostatním lidem.

Okrouhlé písmo
Dobromyslnost, přátelskost a otevřenost jsou hlavními rysy člověka s tímto písmem. Tento roztomilý člověk rád vyhledává společnost a ochotně spolupracuje.

Hranaté písmo
Hranatým písmem se vyznačuje člověk energický a aktivní, se silnou vůlí. Bývá většinou velmi emocionální, ale své city většinou skrývá. Velmi důležitým životním postojem, který upřednostňuje, je nezávislost.

Smíšené písmo
Často lze v písmu vidět i střídání okrouhlých a hranatých rysů. Znamená to zdůraznění silných stránek takové osobnosti, aniž by přitom ztratila svou vlídnost.

Mezery v písmu

Mezery, které se objevují mezi slovy, řádky nebo i mezi písmeny, mohou do určité míry vypovídat o tom, jestli pisatel navazuje kontakty s okolím obtížně nebo lehce.
Kličky

Způsob utváření kliček, a to zvláště u písmen "g", "y" a "l" nám napovídají leccos o pisatelově senzitivitě a citových relacích.

Široké kličky
Čím širší jsou kličky, tím citlivější je osoba. Takovýto člověk dává přednost fyzické činnosti před studiem a nečinností a má mnoho elánu. Pokud jsou spodní kličky široké, jedná se o osobu s tvůrčími schopnostmi.

Úzké kličky
Autor úzkých kliček bývá člověk nesmělý, který má potíže s vyjádřením vlastních pocitů. Pokud jsou spodní kličky malé znamená to, že tento člověk nemá dostatek vitality, i když může mít bystrou mysl.

Chybějící kličky
U člověka, jehož rozum převažuje nad city bývají kličky zcela opomenuty. Písmo bez ozdob svědčí o zaměření na intelektuální cíle.
Zakončení
Končí-li poslední písmeno slova stoupajícím a zakřiveným tahem, značí to pisatelovu družnost a dobře vyvinutý smysl pro humor.
Dlouhé a vodorovné tahy jsou, zejména ve spojení s majestátními velkými písmeny a hranatým rukopisem, známkou odvážné a silné, někdy až příliš troufalé osobnosti.
V případě, že slova jsou ukončena náhle tahem dolů, svědčí to o pisatelově panovačnosti.
Zauzlení nebo jiná zvláštnost na koncovém tahu slova ukazuje na člověka s excentrickou a nekonvenční povahou.
 


Komentáře

1 sexiiik sexiiik | Web | 2. dubna 2008 v 19:34 | Reagovat

Ahooj,na mém blogu je 16.bleskowka určo se zapoj!Je to "krátké"x) ne fakt ale určo se tam jukni!! Tak PP

2 Verdy Verdy | Web | 18. července 2008 v 14:14 | Reagovat

nedavno jsem si z knihovny půjčovala knihu o grafologii..je to moc zajímavý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama